Öldürdüğü Hayvanların Fotoğraflarıyla Tepki Çeken Kadın Evinde Ölü Bulundu

Öldürdüğü Hayvanların Fotoğraflarıyla Tepki Çeken Kadın Evinde Ölü Bulundu

Öldürdüğü Hayvanların Fotoğraflarıyla Tepki Çeken Kadın Evinde Ölü Bulundu

Sosyal medyada paylaştığı av fotoğraflarıyla tepki çeken genç avcının cansız bedeni evinde bir intihar notuyla birlikte bulundu.

İspanya’da yaşayan 27 yaşındaki Melania Capitan, Instagram’a yüklediği fotoğraflarla , hayvan hakları savunucularının tepkisini çekiyordu.

Öyle ki yıllar içinde toplam 3.000 tehdit mesajı aldığı ortaya çıkan Capitan’ın ölmesi bir anda dikkatleri bu tehditlere çekti. Bazı sosyal medya kullanıcıları geçmişte, ‘Seni kafandan vuracağım’ derken bazıları da seni döverek öldüreceğim” ifadesini kullanmıştı.

İspanya Avcılık Federasyonu, savcılığa suç duyurusunda bulunurken, Capitan’ı tehdit edenlerin bir listesinin çıkarılmasını ve genç kadının ölümünün şüpheli olduğunu söyledi. Capitan’ın gerçekten intihar ettiğinin belli olması durumunda ise internet üzerinden genç kadını eleştirenlere yönelik yaptırım alınmasını isteyen federasyon yetkilileri buna gerekçe olarak da avcılığın İspanya’da yasal olmasını gösterdi.

Öldürdüğü hayvanların cesetleriyle fotoğraf çekilen ve kalı ellerini paylaşmaktan çekinmeyen kadının savunması şu şekilde “Bize neden katil dediğinizi anlamıyorum. Eğer sebze yemek istiyorsanız yiyin. Ben av eti yemek istiyorum ve bana karışamazsınız çünkü avcılık bu ülkede yasal”

Kaynak: Sözcü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ